Balon na wino w koszu plastikowym WĄSKI wlew 25L

79,90 PLN
≈ 18,87 EUR
≈ 22,26 USD
Kontakt z dealerem
Lokalizacja: Polska, Sląskie
19.11.2017
Data zamieszczenia:
12
Ilość wyświetleń:
183141
Numer ogłoszenia:

Dodatkowe informacje
Balon wykonany ze szkła sodowego posiadający wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi w plastikowym koszu z uchwytami.

Balony szklane wąskootworowe przeznaczone są do fermentacji win, piw, miodów pitnych i nalewek. Plastikowa, zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem.
Zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość monitorowania procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, a następnie (po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców) prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie.

UWAGA
Balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia), zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła. Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych, np. pirosiarczynu potasu.
Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu mniej szczelnym czopem z waty, co zapobiega ewentualnemu pęknięciu szkła.

WYMIARY
Średnica (od uchwytu do uchwytu): 41 cm
Wysokość: 50 cm
Średnica wlewu: 3,8-4,0 cm
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
Kontakty ZAGRODA Centrum Ogrodnicze www.zagroda.cieszyn.pl
+48 883
+48 883 353 332
pokaż

Osoba kontaktowa Leszek
* Poinformuj dealera, że znalazłeś ogłoszenie na Agronovator.pl
Dealer Agronowator od: 05.01.2017

Wysłanie wiadomości
Do góry