→ → → → Balon na wino w plastikowym koszu SZEROKI wlew 10L
Domowe wina Winogrona Winorośle Zbiór i przetwórstwo winogron
Wyślij wiadomość do właściciela
Balon na wino w plastikowym koszu SZEROKI wlew 10L
Twoje imię *
Telefon
E-mail *
Wiadomość *
maksymalnie 4000 znaków.
Cyfry na obrazku *

Wprowadź cyfry z obrazka po lewej stronie

Balon na wino w plastikowym koszu SZEROKI wlew 10L

Ogłoszenie jest nieaktualne.
Przeglądnij nowe ogłoszenia w rubryce: Zbiór i przetwórstwo winogron
13-01-18
Wyświetleń: 32
№ 183144
Lokalizacja: Polska, Sląskie
Dodatkowe informacje : polski
Balon wykonany ze szkła sodowego posiadający wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi w plastikowym koszu z uchwytami.

Balony szklane wąskootworowe przeznaczone są do fermentacji win, piw, miodów pitnych i nalewek. Plastikowa, zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem. Balon tego typu jest niezwykle wygodny w użyciu. W szerokiej szyjce swobodnie mieści się ręka. Dzięki temu łatwo je umyć i łatwo napełnić (opróżnić) większymi owocami.

Zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość monitorowania procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, a następnie (po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców) prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie.

UWAGA
Balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia), zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła. Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych, np. pirosiarczynu potasu.
Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu mniej szczelnym czopem z waty, co zapobiega ewentualnemu pęknięciu szkła.

WYMIARY
Średnica (od uchwytu do uchwytu): 30 cm
Wysokość: 33 cm
Średnica wlewu: 11,8 cm
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
«Agronovator»

Czy na pewno chcesz usunąć to ogłoszenie?
Do góry