Bębnowy rębak do ciągnia rolniczego Skorpion 350 RB

Do negocjacji
Kontakt z dealerem
Lokalizacja: Polska, Świętokrzyskie pokaż mapę
05.02.2018
Data zamieszczenia:
47
Ilość wyświetleń:
165799
Numer ogłoszenia:

Dodatkowe informacje
Marka: TEKNAMOTOR,
model: Skorpion 350 RB,
typ: rozdrabniarka do gałęzi,
rocznik: nowy,
własna masa: 2450 kg,
lokalizacja: Polska Ostrowiec Świętokrzyski,

Opis:
wydajność: 16 m3/g,
wymiary: 4 m × 2.76 m × 2.65 m.
stan: nowy

Skorpion 350 RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o min. mocy 100 KM (540 obr/min). Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 250 mm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą dźwigu (żurawia) (w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania). Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 375 x 340mm umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

Standardowo w rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 380 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 68 cm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowca. Do załadunku mechanicznego rębak może być wyposażony w hydraulicznie składaną klapę załadowczą wyposażoną w dodatkową gąsienicę o długości 60 cm.

Rębak wyposażony jest w pompę hydrauliczną, z której zasilany jest układ wciągania drewna. Rolka i gąsienice napędzane są układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Zastosowanie układu 4 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 55 mm tym samym wydłużając ich żywotność.

W rębaku zastosowano sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku standardowa rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o 360° (rębak może być wyposażony również w hydraulicznie składaną rurą wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą Joysticka).

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, co pozwala na holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. Standardowo zastosowana jest oś jezdna bez hamulca pozwalająca na poruszanie się z rębakiem z prędkością do 25 km/h. W opcji rębak może być wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem resorowanym do 40 km/h lub zawieszeniem pneumatycznym do 80 km/h, osie te wyposażone są w hamulec pneumatyczny.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i lekkiej przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Rębak w standardzie wyposażony jest również w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Gabaryty (DxSxW) 4000 x 2260 (2760)* x [2650 standardowa rura wyrzutowa] [2670 (4000)* składana rura wyrzutowa] [mm]
Waga 2450** bez dźwigu [kg]
Średnica materiału pień do 250 [mm] 
Ilość noży 4 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania do 21 [m/min]
Wydajność do 16 [m3/h]
Szerokość zrębka do 28 mm w zależności od materiału
Średnica cięcia bębna 520 [mm]
Długość gąsienicy stół 680, (klapa 600)*** [mm]
Sito 30x30 lub 50x50 [mm]
Wymiary gardzieli (Sz x W) 375 x 340 [mm]
Min. moc ciągnika 100 [KM]

()* - wymiar po rozłożeniu.
()** - waga zależna od wyposażenia rębaka.
()*** - występuje w opcji.

Wyposażenie standardowe:
• Oś jezdna do 25 km/h.
• Ręcznie składana klapa załadowcza bez gąsienicy.
• Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
• Nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.
• Wałek odbioru mocy.
• Własny system hydrauliczny.
• System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

Wyposażenie opcjonalne:
• Oś jezdna z zawieszeniem resorowanym do 40 km/h lub zawieszeniem pneumatycznym do 80 km/h, osie wyposażone w hamulec pneumatyczny.
• Hydraulicznie składany stół załadowczy (klapa) wraz z gąsienicą załadowczą.
• Hydraulicznie składana rura wyrzutowa wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° i deflektorem.
• Podwyższenie rury wyrzutowej.
• Hydrauliczny dźwig (żuraw).
• Sterowanie za pomocą Joysticka.

Zrębek uzyskany z odpadów drewnianych można przeznaczyć jako materiał energetyczny do spalania, surowiec do produkcji płyt meblowych lub do dalszego przerobu na młynach młotkowych.

Zakup rębaka Skorpion 350 RB jest optymalnym rozwiązaniem dla firm oraz przedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku.
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
Kontakty TEKNAMOTOR
+48 41 2
+48 41 263 68 23
pokaż

Osoba kontaktowa Marek
* Poinformuj dealera, że znalazłeś ogłoszenie na Agronovator.pl

teknamotorwk
Dealer Agronowator od: 17.11.2015

Wysłanie wiadomości
Do góry