Najlepszy mały rębak bębnowy do gałęzi TEKNAMOTOR Skorpion 280 SDBG

Do negocjacji
Kontakt z dealerem
Lokalizacja: Polska, Świętokrzyskie pokaż mapę
17.11.2017
Data zamieszczenia:
23
Ilość wyświetleń:
165809
Numer ogłoszenia:

Dodatkowe informacje
Marka: TEKNAMOTOR,
model: Skorpion 280 SDBG,
typ: rozdrabniarka do gałęzi,
rocznik: nowy,
własna masa: 1620 kg,
lokalizacja: Polska Ostrowiec Świętokrzyski,

Opis:
wydajność: 10 m3/g,
wymiary: 3.75 m × 1.81 m × 2.38 m.

Silnik:
marka: Lombardini 1603,
moc: 40 KM (29.4 KWt),
paliwo: diesel,
pojemność: 1649 cm³,
zużycie paliwa: 6 l/h.

Dodatkowa komplektacja: zbiornik paliwa: 40 l.

Stan: nowy

SKORPION 280 SDBG to doskonały wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji, posiada on duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny. Rębak ten to najmniejszy mobilny rębak bębnowy z podajnikiem gąsienicowym produkowany w Europie.

Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie bębnowego układu tnącego i zastosowanego systemu wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki o średnicy 280 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 680 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowcza. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Praca operatora polega na położeniu drewna na transporterze gąsienicowym lub ewentualnie lekkim popchnięciu materiału. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych wraz z reduktorami z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

System napędowy w tym rębaku stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Silnik chłodzony jest cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.

Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna o średnicy do 18 cm.

W modelu Skorpion 280 SDBG zastosowano bęben płaszczowy z sektorowym układem 3 noży tnących – jeden obrót bębna to jedno cięcie drewna na całej szerokości bębna. Innowacyjne rozwiązanie to: równomierne obciążenia systemu tnącego, stabilna praca silnika spalinowego i ekonomiczne zużycie paliwa.

Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Rębak w standardzie wyposażony jest w hydrauliczny zawór do płynnej regulacji prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 25 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka (zapobieganie powstawaniu niedorębów, drzazg) odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wybierany jest spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka. Rura wyrzutowa na czas transportu jest składna.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa [fot.5], który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 280 SDBG otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy.

Rębak wyposażony jest w LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Gabaryty (DxSxW) 3750 (4460)* x 1810 x 2300 (3100)* [mm]
Waga 1620 [kg]
Średnica materiału pień do 180 [mm]
Ilość noży 3 tnące + 1 podporowy [szt.]
Szybkość podawania do 22 [mb/min]
Wydajność zrębkowania do 10 [m3/h]
Szerokość zrębka do 25 mm w zależności od materiału
Sposób podawania rolka i podajnik gąsienicowy o napędzie hydraulicznym
Średnica cięcia bębna 420 [mm]
Wymiary gardzieli (SxW) 265 x 190 [mm]
Sito - oczko 30 x 30 lub 50 x 50 [mm]

DANE TECHNICZNE SILNIKA
Model LOMBARDINI 1603
Pojemność skokowa 1649 [cm3]
Moc silnika 40,1 [KM]
Rodzaj chłodzenia ciecz
Rodzaj paliwa olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa 40 [l]
Max. zużycie paliwa 6 [l/h]

()* - wymiar po rozłożeniu.

Wyposażenie standardowe:
- Koło zapasowe
- Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
- LED-owe oświetlenie drogowe.
- Własny system hydrauliczny.
- System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.
- Składana rura wyrzutowa.
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
Kontakty TEKNAMOTOR
+48 41 2
+48 41 263 68 23
pokaż

Osoba kontaktowa Marek
* Poinformuj dealera, że znalazłeś ogłoszenie na Agronovator.pl

teknamotorwk
Dealer Agronowator od: 17.11.2015

Wysłanie wiadomości
Do góry