→ → → → Worek JUTOWY ochrona przed mrozem, DEKORACJA 40x60 cm
Wyślij wiadomość do właściciela
Worek JUTOWY ochrona przed mrozem, DEKORACJA 40x60 cm
Twoje imię *
Telefon
E-mail *
Wiadomość *
maksymalnie 4000 znaków.
Cyfry na obrazku *

Wprowadź cyfry z obrazka po lewej stronie

Worek JUTOWY ochrona przed mrozem, DEKORACJA 40x60 cm

Ogłoszenie jest nieaktualne.
Przeglądnij nowe ogłoszenia w rubryce: Metalowe pojemniki i opakowania
13-01-18
Wyświetleń: 10
№ 182950
Lokalizacja: Polska, Sląskie
Dodatkowe informacje : polski
Juta to nazwa włókien roślinnych, wytwarzanych z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, należącego do rodziny lipowatych.

Owijając bryłkę korzeniową rośliny, razem z glebą można bez szwanku wysyłać je i składować przez jakiś czas. Do ziemi sadzi się roślinkę wraz z chustą, która dość szybko, bo maksimum w przeciągu dwóch miesięcy, ulegnie przetworzeniu na próchnicę. Tym samym ochrania się korzenie, zachowuje wilgoć. Ciekawym faktem jest, iż pomimo, że juta znana jest od setek lat, to takie wykorzystanie jej włókien stosowane jest od niedawna. W każdym razie w Polsce.

Można również nałożyć worek na drzewo na zimę, chroniąc przed srogimi mrozami. Przewaga takiego rozwiązania nad owijaniem folią lub geowłókniną jest taka, iż juta po zdjęciu jej na wiosnę ulegnie biodegradacji, a zgromadzone szkodniki nie będą groźne, przetworzone na organiczny nawóz.

Świetnie nadaje się także do dekoracji doniczek na tarasie lub balkonie, jak również do efektownego pakowania prezentów.

WYMIARY
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 60 cm
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
«Agronovator»

Czy na pewno chcesz usunąć to ogłoszenie?
Do góry