Lilia Orientalna Pełna Anouska różowa Holland 1szt

3,55 PLN
≈ 0,84 EUR
≈ 0,99 USD
Kontakt z dealerem
Lokalizacja: Polska, Sląskie
08.11.2017
Data zamieszczenia:
2
Ilość wyświetleń:
190228
Numer ogłoszenia:

Dodatkowe informacje
Lilium L.

Przygotuj się na lato. Holenderskie cebulki lilii to wysokiej jakości wyselekcjonowany produkt, który posadzony wiosną zakwitnie już latem.

Lilie są roślinami cebulowymi. Dzisiaj rośliny te są popularne w wielu miejscach na świecie. Uprawia się je głównie na półkuli północnej, w strefie klimatów umiarkowanych.

Należy pamiętać o tym, że lilie ogrodowe wymagają okresowego przechłodzenia cebul, w przeciwnym razie nie zakwitną. Rośliny te najlepiej sadzić na glebach bogatych w próchnicę, pulchnych i przepuszczalnych. Lilie są wrażliwe na nadmiar wody w glebie, dlatego też jeżeli w naszym ogrodzie gleba jest zbyt ciężka, możemy je sadzić na podwyższonych zagonach, gdzie poziom sadzenia cebul jest równy poziomowi przejść pomiędzy zagonami. To powinno zapewnić dostateczny odpływ nadmiaru wody z gleby.

Kupując różne rodzaje kwiatów będzie się można nimi cieszyć przez długi czas, gdyż każda roślina cebulkowa ma własny okres kwitnienia. Zwracając na to uwagę przy zakupie cebulek, można zadbać o to, aby przez wiele miesięcy móc cieszyć się kwitnącymi roślinami cebulkowymi.

PORADA
Cebulki najlepiej sadzić w osłonkach, gdyż to zapewnia ochronę przed szkodnikami ogrodowymi takimi jak np.: myszy, nornice, krety. Jednocześnie osłonka umożliwia łatwe komponowanie nasadzeń. Aby posadzić cebulkę w osłonce należy najpierw przykryć dno osłonki ziemią, następnie włożyć cebulkę i dosypać ziemię po brzegi koszyka. Tak przygotowaną sadzonkę należy włożyć do ziemi na odpowiednią głębokość sadzenia.

Rozmiar: 16/18
Wysokość: 110 cm
Kwitnie: Lipiec - Wrzesień
Czas sadzenia: Marzec - Maj
Stanowisko: Słoneczne lub półcień
Głębokość sadzenia: ok. 15 cm
Odstęp pomiędzy cebulami: ok. 20 cm

Kolor: różowy

Ilość: 1 cebula
KOLEKCJA ROSELILY
Kraj pochodzenia: Holandia
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
Kontakty ZAGRODA Centrum Ogrodnicze www.zagroda.cieszyn.pl
+48 883
+48 883 353 332
pokaż

Osoba kontaktowa Leszek
* Poinformuj dealera, że znalazłeś ogłoszenie na Agronovator.pl
Dealer Agronowator od: 05.01.2017

Wysłanie wiadomości
Do góry