Wyślij wiadomość do właściciela
Lilia Orientalna Pełna Anouska różowa Holland 1szt
Twoje imię *
Telefon
E-mail *
Wiadomość *
maksymalnie 4000 znaków.
Cyfry na obrazku *

Wprowadź cyfry z obrazka po lewej stronie

Lilia Orientalna Pełna Anouska różowa Holland 1szt

Ogłoszenie jest nieaktualne.
Przeglądnij nowe ogłoszenia w rubryce: Cebulki kwiatów
09-01-18
Wyświetleń: 4
№ 190228
Lokalizacja: Polska, Sląskie
Dodatkowe informacje : polski
Lilium L.

Przygotuj się na lato. Holenderskie cebulki lilii to wysokiej jakości wyselekcjonowany produkt, który posadzony wiosną zakwitnie już latem.

Lilie są roślinami cebulowymi. Dzisiaj rośliny te są popularne w wielu miejscach na świecie. Uprawia się je głównie na półkuli północnej, w strefie klimatów umiarkowanych.

Należy pamiętać o tym, że lilie ogrodowe wymagają okresowego przechłodzenia cebul, w przeciwnym razie nie zakwitną. Rośliny te najlepiej sadzić na glebach bogatych w próchnicę, pulchnych i przepuszczalnych. Lilie są wrażliwe na nadmiar wody w glebie, dlatego też jeżeli w naszym ogrodzie gleba jest zbyt ciężka, możemy je sadzić na podwyższonych zagonach, gdzie poziom sadzenia cebul jest równy poziomowi przejść pomiędzy zagonami. To powinno zapewnić dostateczny odpływ nadmiaru wody z gleby.

Kupując różne rodzaje kwiatów będzie się można nimi cieszyć przez długi czas, gdyż każda roślina cebulkowa ma własny okres kwitnienia. Zwracając na to uwagę przy zakupie cebulek, można zadbać o to, aby przez wiele miesięcy móc cieszyć się kwitnącymi roślinami cebulkowymi.

PORADA
Cebulki najlepiej sadzić w osłonkach, gdyż to zapewnia ochronę przed szkodnikami ogrodowymi takimi jak np.: myszy, nornice, krety. Jednocześnie osłonka umożliwia łatwe komponowanie nasadzeń. Aby posadzić cebulkę w osłonce należy najpierw przykryć dno osłonki ziemią, następnie włożyć cebulkę i dosypać ziemię po brzegi koszyka. Tak przygotowaną sadzonkę należy włożyć do ziemi na odpowiednią głębokość sadzenia.

Rozmiar: 16/18
Wysokość: 110 cm
Kwitnie: Lipiec - Wrzesień
Czas sadzenia: Marzec - Maj
Stanowisko: Słoneczne lub półcień
Głębokość sadzenia: ok. 15 cm
Odstęp pomiędzy cebulami: ok. 20 cm

Kolor: różowy

Ilość: 1 cebula
KOLEKCJA ROSELILY
Kraj pochodzenia: Holandia
Oferta ma charakter informacyjny. Oferta handlowa dostępna wyłącznie po bezpośrednim skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą.
«Agronovator»

Czy na pewno chcesz usunąć to ogłoszenie?
Do góry